2013/2014

Žiacka školská rada:

5.A Peter Dudáš, Dominik Zaťko
5.B Terézia Michalčíková, Romina Katrinecz
6.A Alexandra Mezeiová, Erik Marek
6.B Erik Schickhofer,Tomáš Weinreb
7.A Sabína Gudabová, Nina Lenoráková
8.A Nicole Obalová, Michaela Máňová /zástupkyňa celoškolského parlamentu/
8.B Lucia Pirchanová, Martina Hamalová
9.A Sara Ahmed, Ivana Vašková
9.B. Alexander Selimi, Barbora Giertlová

Koordinátorka: p. uč. Domoráková


Linka detskej istoty 116111:

Pokračovať

Návšteva ZOO vo Viedni

Navštívili sme ZOO a schönbrunnské záhrady. Zaujalo nás kŕmenie zvierat ošetrovateľmi a krásny bol novopostavený pavilón bielych medveďov. Navštívte našu GALÉRIU.

DSCI7702DSCI7685DSCI7675DSCI7668

DEŇ MATIEK NA NAŠEJ ŠKOLE

Okrem vystúpenia našich najmenších sme zabezpečili na našej škole predaj bižutérie za výhodné ceny. Žiaci si mohli zakúpiť darčeky pre  svoje mamičky.

TMG

TÝŽDEŇ  MODRÉHO GOMBÍKA

Týždeň modrého gombíka 2014 bude prebiehať v týždni od 12-18. mája 2014, opäť budeme zbierať na Ugandu a témou bude voda.

Aj tento rok je výnos z celej zbierky určený na pomoc v Ugande, kde hnačkové ochorenia patria medzi najväčších zabijakov malých detí. UNICEF má za cieľ túto situáciu v Ugande zmeniť a dosiahnuť, aby sa pitná voda stala základom života  všetkých detí. Zapojte sa do zbierky Modrý Gombík a pomôžte deťom v Ugande získať prístup k pitnej vode.

VALENTÍNSKA POŠTA

Aj tento rok využili žiaci našej školy valentínsku poštu, aby si vyjadrili medzi sebou náklonnosť, aby sa poďakovali učiteľom za ich prácu.KVETY


BizuteriaVianočný predaj bižutérie

Žiaci našej školy mali možnosť zakúpiť si bižutériu pod vianočný stromček.


NÁVŠTEVA ÚTULKU

Na stretnutí školskej mediácie sa na základe návrhu pána riaditeľa Mgr. J. Vargu žiaci dohodli, že prinesú potravu , vôdzky, deky, misky a iné veci, ktoré pomôžu opusteným zvieratkám v útulku.

28. októbra sa zástupcovia školského parlamentu pod vedením pána riaditeľa vybrali odovzdať zbierku psíkom, ktorí to veľmi potrebujú.

Zamestnanci útulku prejavili veľkú radosť, že sme mysleli na ich 280 zverencov. Dozvedeli sme sa, že venčiť takého zvieratká môžu i ľudia, ktorí si ich nemusia hneď adoptovať. Ak by niekto nemal program na víkend, môže sem prísť a vziať na prechádzku psíka, ktorý sa im bude páčiť. Takto spojíte príjemné s užitočným a potešíte zvieratko, ktoré postihol neľahký osud a je na pomoc druhých odkázané.

Fotografie z našej návštevy si môžete pozrieť v sekcii GALÉRIA.


ViedeňExkurzia Viedeň

Dňa 27. novembra 2013 sme so žiakmi druhého stupňa navštívili bývalé zimné sídlo Habsburgovcov. Prezreli sme si KLENOTNICU. . .

. . . pokračovať . . . TU . . .


FilipínyFILIPÍNY

Ako ste už určite zaregistrovali Filipíny postihol jeden z najhorších tajfúnov. Na svojej web stránke
UNICEF neustále aktualizuje údaje priamo z Filipín…

. . . pokračovať . . . TU . . .


MorčaMORČA DOMÁCE

Morča domáce je druh hlodavca patriaci do čeľade morčatovité. Pochádza z Južnej Ameriky, z oblasti Ánd. V súčasnosti sa chová. . .

. . . pokračovať . . . TU . . .


PesDEŇ ZVIERAT NA NAŠEJ ŠKOLE

Dňa 16. októbra si pripomenieme už tradične Deň zvierat na našej škole. Pri tejto príležitosti odprezentujeme projekty o vlastných zvieratkách, ktoré smú byť v tento deň prítomné s nami v škole.
Aby sme nezabudli. . .

. . . pokračovať . . . TU . . .


NAVRHNI ERB NAŠEJ ŠKOLY!

Tak znie výzva o najnápaditejší, najzaujímavejší a najvýstižnejší erb našej školy. Návrhy predkladajte pani uč. Domorákovej do 17. októbra 2013.


S OLO v ZOOS OLO V ZOO

V októbri navštívili triedy 5.A, 7.A a 8.A ZOO. Videli sme viac ako 150 druhov zvierat. Naša škola sa pridala k 45 olompijským školám a tak napomáha zachovať Bratislavu zdravšiu a krajšiu. Počas Olompiády 2013 sa podarilo za tri mesiace vyzbierať všetkým zapojeným školám 35 ton papiera a 7,5 tony plastov. . . . . . pokračovať . . . TU . . .


Európsky deň jazykov

26. september je od roku 2001 venovaný oslave európskych jazykov. Európska únia disponuje skutočným jazykovým bohatstvom: používa sa v nej 24 úradných jazykov a viac ako 60 regionálnych alebo menšinových jazykov pôvodných komunít. Nesmieme zabudnúť ani na jazyky, ktorými hovoria občania pochádzajúci z iných krajín. S cieľom upozorniť na toto nezmerné jazykové bohatstvo odštartovala v roku 2001 Európska únia a Rada Európy projekt Európskeho roka jazykov. . . . . . pokračovať . . . TU . . .