Žiacky parlament 2012/2013

Žiacka školská rada:

3.A Simona Kolárová, Tomáš Moravčík
4.A Peter Dudáš, Radka Jungerová
4.B Terézia Michalčíková, Romina Katrinecz
5.A Ivana Dzurková, Sarah Mária Hečková
5.B Erik Marek, Martina Angermayerová
6.A Sabína Gudabová, Nina Lenoráková
6.B Vanessa Danišová, Maximilián Kozák
7.A Nicole Obalová, Natália Stemnická (zástupkyňa celoškolskej žiackej rady)
7.B Sabína Ohmannová, Marta Molnosiová
8.A Andrej Rigáň, Kevin Szaszama
9.A Adam Čonka, Tomáš Karika

Koordinátorka: p. uč. Domoráková


Linka detskej istoty 116111:

pokračovať . . .


GombikTÝŽDEŇ MODRÉHO GOMBÍKA UNICEF 2013

Už deviaty rok bol tretí májový týždeň Týždňom modrého gombíka. Tohtoročný výťažok zbierky bol určený na vodné a sanitačné programy v Ugande. Vďaka aj našej podpore získajú deti z vidieckych oblastí na severozápade Ugandy (regióny Buliisa a Neebi) lepší . . . . . pokračovať . . . TU . . .


Europsky deň jazykov


ŠikanaiBulletin Linky detskej istoty

téma čísla: šikana

otvoriť . . . TU . . .

 


ŽIADOSŤ O SPOLUPRÁCU

Linka detskej istoty


Putovná expozícia DETSKÉ MESTO POVOLANÍ je vzdelávací program pre deti od 6 do 14 rokov.

Interaktívna edukačná expozícia Prvé detské mesto povolaní na Slovensku je pre deti základných škôl podporená Ministerstvom školstva vedy, a výskumu SR.

Zámerom expozície je prispieť k lepšej orientácii detí vo svete profesií, dať deťom možnosť vyskúšať si jednotlivé profesie vlastnými silami a upriamiť pozornosť na SOŠ, ktoré v súčasnej dobe zívajú prázdnotou.

V Bratislave ju malo možnosť vidieť zatiaľ cca 15 000 návštevníkov.

Situovaná je do 22.11.2013 v nákupnom centre EUROVEA.


VALENTÍNSKA POŠTA 2013

Aj tento rok si poslali žiaci našej školy prostredníctvom vnútornej pošty milé pozornosti, aby utužili svoje priateľstvá.

galéria . . . (otvoriť) . . .


PREDAJ VIANOČNÝCH POHĽADNÍC UNICEF

Najúspešnejší žiaci, ktorí sa zapojili do vianočného predaja UNICEF pohľadníc boli odmenení zaujímavými cenami.

  


VIANOČNÉ POHĽADNICE

Vianočne pohľadniceV ŠKOLSKOM KLUBE

Nádherné pohľadnice vytvorili žiaci v školskom klube pod vedením pani vychovávateľky Majky Hrebíkovej. Každý kus je originálny a od predávaných skutočne nerozoznateľný. Ibaže by ste ich v predaji zbytočne hľadali. Lebo takéto kusy ešte ani profesionáli nevytvorili. Posúďte sami prostredníctvom našej GALÉRIE.


ŠARKANIÁDA

ŠarkaniádaAKCIA ŠKOLSKÉHO KLUBU

Jeseň je pre deti čas vyrábania a púšťania šarkanov. Tak ako každý rok aj v tomto roku sa dvor ZŠ Holíčska 50 zmenil na pestrofarebnú zmes šarkanov rôznych tvarov a farieb. Deti z ŠKD sa vyšantili pri ich púšťaní.


VÍŤAZI CELOŠKOLSKÉHO KOLA

Chlapec dievčaO NAJSYMPATICKEJŠIE DIEVČA A NAJSYMPATICKEJŠIEHO CHLAPCA

V celoškolskej súťaži získali prvé miesto Dominika Urbanová z 8. B a Adam Čonka z 9.A. Víťazom srdečne blahoželáme!!!!!!…


OKTÓBROVÁ SÚŤAŽ

NajsympatickejšíNAJSYMPATICKEJŠIE DIEVČA A NAJSYMPATICKEJŠÍ CHLAPEC NAŠEJ ŠKOLY

Na našej škole sa konala súťaž o najsympatickejšie dievča a najsympatickejšieho chlapca. Víťazi triednych kôl postúpili do celoškolského kola.


DEŇ ZVIERAT NA NAŠEJ ŠKOLE

Deň zvieratSME ZODPOVEDNÍ A STAROSTLIVÍ

Zviera nie je hračka. Každý kto si zvieratko poriadi vie, že sa musí o neho starať – aj keď sa mu práve nechce. Takýto zodpovední a starostliví sú žiaci, ktorí si priniesli svoje domáce zvieratká do školy. Podelili sa o skúsenosti so spolužiakmi a spoločne sa so svojimi miláčikmi odfotili. Navštívte našu GALÉRIU.


ŠPORTOVÝ TÝŽDEŇ V ŠKOLSKOM KLUBE

Športový tyždenŠPORTOM K TRVALÉMU ZDRAVIU

Od 8. do 12. októbra 2012 sa zúčastnili žiaci nášho školského klubu týždňa športovej aktivity, ktorý pre nich pripravili pani vychovávateľky. Ich šikovnosť a radosť z tejto akcie môžete vidieť v našej GALÉRII.


ŠIKULKOVIA V CVČ

ŠIKOVNÉ RÚČKY ŽIAKOV ZO ŠKOLSKÉHO KLUBU

Žiaci III. oddelenia ŠKD (1.C + 5.A) začali so svojou pani vychovávateľkou Lenkou Hučekovou, pravidelne každý pondelok od 8.10.2012, navštevovať ZÚ – ľudové remeslá v CVČ Gessayova. Prvý deň deti plietli z bavlniek koberčeky a z hliny modelovali rôzne výtvory podľa vlastnej fantázie. Všetci boli veľmi tvoriví, čo si môžete pozrieť i na fotkách v našej GALÉRII.


LISTERATELESERATTE

PROJEKT Z NEMECKÉHO JAZYKA

je zameraný na zdokonalenie čítania s porozumením v nemeckom jazyku, na rozšírenie komunikatívnych kompetencií, vnímanie, chápanie a poznávanie odlišností v spôsobe života ľudí inej krajiny. Projekt bol realizovaný na hodinách nemeckého jazyka v triedach: 5.A,B, 6.A,B, 7.A,B, 8.A,B a 9.A. Prostredníctvom fotodokumentácie sa s Vami o naše zážitky radi podelíme.


Plody jesenePLODY JESENE

ČARO JESENE

To, že aj jeseň vie byť čarovná nám dokázali šikovné ruky žiakov školského klubu. Vytvorili prekrásne diela, ktoré môžu zdobiť nejedno okno, dvere a mnohé miestnosti. Pani vychovávateľky deti správne motivujú a ich inšpiráciu plne podporujú a rozvíjajú. Navštívte našu GALÉRIU a posúďte, či sú tieto slová nadsadené.


MEDZINÁRODNÝ MESIAC ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC 2012

porozumenieZOZŠIROVANIE ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI – ČÍTANIE S POROZUMENÍM

V našej škole podporujeme rozvoj čítania rôznymi pútavými formami, a preto sme sa zapojili do Celoslovenského projektu k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2012,

ktorý vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica pri príležitosti Medzinárodného mesiaca školských knižníc 2012. Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi slovenskými základnými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny vlastnoručne zhotovených záložiek do kníh. Túto výmenu využijeme k nadviazaniu vzájomnej spolupráce, kontaktov alebo poznaniu života žiakov z rôznych častí Slovenska. Záložky, ktoré vyrobili naši žiaci pod vedením pani učiteľky Smolákovej, Hrebíkovej, Nemčekovej a Greschnerovej si môžete pozrieť v GALÉRII.


EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV:

Európsky deň jazykov sa konal ako vždy 26. septembra a bol vyhlásený Radou Európy už v roku 2001. Tento deň si školy v členských krajinách každoročne pripomínajú rôznymi aktivitami ako sú napr. súťaže, kvízy, školské podujatia, exkurzie, projekty a prezentácie a pod. Cieľom je podpora a oslava viacjazyčnosti, podpora štúdia cudzích jazykov. Aj naše triedy 6.A, 7.A, 8.A a 9.A sa zúčastnili tejto akcie. Žiaci vytvorili krásne projekty, ktoré prezentovali priamo na Hviezdoslavovom námestí. Richard Schnuermacher, žiak 8.A triedy si pripravil zaujímavú prezentáciu, ktorú odprezentoval na hodine nemeckého jazyka. Zapojili sme sa aj do kvízu, ktorý moderovali Adela a Sajfa. Páčil s nám aj kultúrny program, ktorý si pripravili žiaci pre svojich kamarátov z celého Slovenska.

  


S OLO ZADARMO V ZOO:

V septembri navštívili triedy 6.A, 7.A, 8.B a 9.A ZOO, kde žiaci videli viac ako 150 druhov zvierat. Naša škola sa pridala k 45 olompijským školám a zapojila sa do atraktívnej hry o zaujímavé ceny. Toto spojenie kreativity, vedomostí a činov pomáha zachovať Bratislavu zdravšiu a krajšiu. Počas Olompiády 2012 sa podarilo za tri mesiace vyzbierať všetkým zapojeným školám 33 ton papiera a 6,5 tony plastov.