OPERA NEHRYZIE

O tom sa presvedčili žiaci 6.A a 8.B v mestskej knižnici na podujatí s rovnakým názvom – Opera nehryzie.  Svetom opery nás sprevádzal Martin Vanek. Naučili sme sa, čo je opera, prečo sa v nej spieva, aké druhy umenia spája, aké spevácke hlasy poznáme, že prvá opera vznikla vo Florencii, atď. Zároveň sme i my aktívne vstupovali do deja a vďaka vtipnému moderovaniu sme sa i veľa nasmiali. Potom sme si pozreli starú budovu SND, kde dodnes sídli naša operná scéna a naša posledná zastávka patrila výbornej interaktívnej výstave o H.CH. Andersenovi v Bibiane. Fotografie z exkurzie môžete vidieť v sekcii ►GALÉRIA
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Deň jablka

Ďakujeme všetkým rodičom, ich deťom, ako aj starým rodičom, ktorí prispeli chutným koláčikom, či jabĺčkom do nášho spoločného "Dňa jablka". Vďaka Vám sme mohli uskutočniť toto milé popoludnie a prežiť tak krásne spoločné chvíle. V súťaži bolo 52 druhov koláčov a 34 jabĺk. Najchutnejší koláč priniesla Stanka Bednářová (1.B), najkkrajší koláč Adam Šebáň (3.A) a najkrajšie jablko Lukáš Valko (1.A). Fotografie z tejto milej akcie môžete zhliadnuť v našej ►GALÉRII.
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Angličtina netradične

holicska-plagat-na-web-2016-17-s-promohodinou-1

Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Školský areál bude zelenší …

Naši ôsmaci zasadili na školskom pozemku deväť nových stromčekov. Veríme, že lipky dobre zakorenia, cez zimu nevymrznú a čoskoro nás potešia sviežou zelenou alejou. Prečo sme si vybrali práve lipy? Nielen pre ich nádhernú vôňu, majestátnu korunu a symbolický slovanský význam, ale aj pre ich výnimočné kvietky lákajúce včielky – zvýšenie biodiverzity je jedným z našich cieľov v programe Zelená škola.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Školský areál bude zelenší …

Medzinárodná súťaž FLL 2016/17

dscn1700Zapájame sa do FLL, najväčšej robotickej súťaže pre mladých vo veku 9-16 rokov. Zúčastňujú sa jej desaťtísíce detí na celom svete a najlepšie tímy postupujú do semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival. Každý rok sú zadané nové úlohy a mladí sa vo svojich triedach/kluboch pripravujú v tímoch – postavia a naprogramujú roboty, postavené zo stavebníc LEGO, a trénujú na súťaž. Nášmu tímu Holicska_Masters prajeme veľa trpezlivosti a tvorivých nápadov! 
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Medzinárodná súťaž FLL 2016/17

Slávnostné otvorenie školského roku 2016/2017

Zafúkal vietor septembrový a otvoril brány našej školy …
5.9.2016 sme na pôde našej školy privítali prváčikov aj žiakov vyšších ročníkov. Prváčikom spríjemnili ich prvé chvíle v škole vystúpenia spevákov a tanečníkov a aj pekné príhovory pána riaditeľa, pani zástupkyne a triednych učiteliek. Prajeme všetkým žiakom úspešný školský rok, vynikajúce výsledky v testovaniach a súťažiach, mnoho zaujímavých aktivít a príjemne strávených chvíľ v školskom roku 2016/2017.

DSCN1643 DSCN1697
(Viac fotografií si môžete prezrieť v záložke ►GALÉRIA►)
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Slávnostné otvorenie školského roku 2016/2017

Sme úspešní a FÉR

20160523_11552417. júna sa v SND uskutočnilo vyhodnotenie celoslovenskej súťaže „Som nenormálne fér“. Do tohto dlhodobého projektu sa zapojil aj kolektív žiakov 5.B triedy. Jeho cieľom bolo nielen súťažiť, ale i veľa diskutovať, premýšľať, hľadať východiská pre ľudí, ktorým osud nadelil ťažšiu štartovaciu čiaru do života (ľudia telesne i duševne handicapovaní, deti bez rodičov, deti zo sociálne slabších pomerov…). Spolužiak Maťo vyslovil krásnu myšlienku – že my sme tí šťastní, ktorí takéto problémy nemajú a vyrastajú v prostredí plnom lásky, a preto by sme mali pomáhať. Náš súťažný príspevok pozostával z trojrozmerného objektu a prezentácie v PowerPointe, v ktorých sme sa venovali spomínaným témam. Súčasťou nášho projektu bola i beseda s tetou Lydkou z organizácie Equity, návšteva kaviarne Radnička, beseda s telesne handicapovanými, a predsa úspešnými a úžasnými ľuďmi – pani Silviou, poslankyňou NR SR a pánom Ivanom. Do súťaže bolo poslaných 504 prác z celého Slovenska. A tak, keď moderátorka popoludnia Gabika Dzúriková vyslovila naše mená, skoro sme od prekvapenia zabudli vyjsť na pódium. Až po upozornení Kiky – „Však to sme my!“ – sme sa rozbehli po ocenenie. Získali sme špeciálnu prvú cenu hlavného partnera súťaže Férovej nadácie O2 s hodnotnými darčekmi, certifikát férových žiakov a učiteľa a tiež pozvanie do O2. Našou najväčšou výhrou však je, že sme spoločne vytvorili niečo zaujímavé, že sme mali možnosť spoznať rôzne ľudské osudy a stretnúť skvelých, obohacujúcich ľudí. (fotografie z projektu môžete vidieť v sekcii ►GALÉRIA)
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Sme úspešní a FÉR

Petržalská superškola Holíčska na Smolenickom zámku

Nádherné tri dni bývali na Smolenickom zámku víťazi v projektoch Petržalskej superškoly: šiestaci Michal Zatkalík, Vilma Peciarová, Radoslav Marčiš za prvé miesto s projektom Nápady z prírody, Samuel Svrček, David Surkoš, Andrej Šika za druhé miesto s projektom Materiály podľa vzoru prírody a ôsmaci Jakub Zemanovič, Michal Ličko a Erik Karolčík za prvé miesto s projektom Roboti na školách. Zažili úžasnú atmosféru zámku, v priestoroch ktorého sa mohli voľne pohybovať, spoznávali okolie, navštívili Molpír a vyšľapali na najvyšší vrch Malých Karpát Záruby. Program tvorili nielen prezentácie žiakov víťazných projektov spojených s diskusiami, ale predovšetkým prednášky významých slovenských odborníkov z rôznych vedeckých oblastí. Žiaci sa dozvedeli mnoho o fosíliách, perspektívnych materiáloch, aj o robotoch, ktoré si mohli sami poskladať. Víťazom blahoželáme a pozývame ďalších mladých vedátorov vypracovať pekné prezentácie v nasledujúcom ročníku Petržalskej superškoly.  (Viac fotografií z pobytu na Smolenickom zámku môžete vidieť v sekcii ►GALÉRIA)

DSCN0567   DSCN0607   

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Petržalská superškola Holíčska na Smolenickom zámku

Junior osobnosti 2016 v našej škole

Junior osobnosti Petržalky 2016 sú aj v našej škole! Simonka Jančeková z 8.B získala tento titul za mimoriadne študijné výsledky a Nikolka Gabika Marienčíková z 5.A za humánne správanie, keď obetovala svoje krásne vlásky pre bojovníčky s ťažkou chorobou.  Junior osobnostiam poďakoval zástupca starostu pán Radosa a vedúca oddelenia školstva a športu pani Redechová. Slávnostnú atmosféru oceňovania dotvárali vystúpenia súboru Hájenka, tanečnice z Haló, haló a hudobná skupina zo ZUŠ J.Albrechta. Oceneným dievčatám úprimne blahoželáme!

Nikolka       Simonka

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Junior osobnosti 2016 v našej škole

Budú z nás novinári?

IMG_3177dipmt2 010Bez práce nie sú koláče. Toto príslovie sa potvrdilo aj nám, keď sme na súťaži " Svet našimi očami" alebo "Novinári tretieho tisícročia" získali ocenenie za NAJLEPŠÍ GRAFICKÝ DIZAJN. Za dva roky, čo školský časopis vychádza, sa v redakčnej rade vystriedalo nemálo žiakov a žiačok. Toto ocenenie je pre redakčnú radu veľkým prínosom práve preto, že máme možnosť navštíviť ateliér úspešného grafika a novinára Petra Gála. Ocenenie nás povzbudilo a dodalo nám chuť a motiváciu sa zlepšovať, a preto dúfame, že aj v budúcom roku dosiahneme rovnaké, aj lepšie úspechy.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Budú z nás novinári?