Zelená škola – Slávnostná certifikácia

ZELENÁ ŠKOLA je najväčší environmentálny program na svete. Zapojených je doň viac ako 52-tisíc škôl zo všetkých. kontinentov. Na Slovensku je v tomto školskom roku zapojených do programu 321 škôl. 5. októbra sa v priestoroch Technickej univerzity vo Zvolene stretli zástupcovia Zelených škôl, aby si slávnostne prevzali MEDZINÁRODNÝ CERTIFIKÁT a vlajku programu Zelená škola. Odovzdávania sa osobne zúčastnil aj PREZIDENT SLOVENSKEJ REPUBLIKY ANDREJ KISKA, ktorý žiakom a učiteľom odkázal, že práve školy a učitelia sú tým rozhodujúcim faktorom, ktorý vytvára v mladej generácii vzťah k životnému prostrediu a formuje ich do budúcnosti. Vlajku a certifikát programu Zelená škola získalo 110 aktívnych škôl, vrátane našej školy, ktoré počas uplynulých dvoch rokov realizovali environmentálnu výchovu a praktické aktivity s priamym zapojením žiakov. Ich cieľom bolo rozvíjať participáciu na škole, ponúkať zaujímavejšie formy vyučovania a znížiť vplyv školy na životné prostredie. Okrem Slovenska sa certifikát udeľuje v ďalších 62 krajinách sveta.
 
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Krúžok- tanec- Disco dance

Disco dance je rýchlym, výbušným a dynamickým druhom tanca, ktorý využíva techniku klasického a moderného tanca a základy gymnastiky. Je súčasťou súťažných disciplín celoslovenskej tanečnej organizácie. Deti v pokročilých skupinách sa pravidelne zúčastňujú vystúpení, celoslovenských súťaží a európskych- svetových tanečných šampionátov.

 

Tréningy sa konajú pravidelne dvakrát v týždni, a to každý utorok a štvrtok v čase od 13:45 do 14:45 v priestoroch telocvične ZŠ Holíčskej 50. Cena za krúžok je formou členského poplatku za mesiac: 25 EUR.

Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Deň jablka

Tento deň bol zážitok nielen pre oči, ale aj chuťové bunky. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto akcie zapojili. Stretla sa s veľkým ohlasom a veríme, že si to budúci školský rok zopakujeme. Všetky jablkové koláčiky boli chutné a jabĺčka krásne, ale víťazi žiaľ nemôžu byť všetci. Porotcovia to nemali ľahké, ale hlasovanie dopadlo nasledovne:
O NAJLEPŠÍ JABLKOVÝ KOLÁČ
1. miesto: Fletcher Damien 3. B
2. miesto: Ferraiolo Mário 2. A
3. miesto: Hogg Izabelka 2. B, Bucová Lucia 4. A, Bednářová Stanislava 2. B

O NAJKRAJŠIE JABĹČKO
1. miesto: Korčeková Viktória 1. B
2. miesto: Janošková Lenka 3. A
3. miesto: Dolník Jakub 3. B, Šebáň Adam 4. A

Fotografie z akcie nájdete v našej GALÉRII. Prosíme víťazov najlepších jablkových koláčov o recepty, ktoré môžeme vystaviť. Vopred ďakujeme.
Vaše vychovávateľky
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Týždeň športu

Posledný septembrový týždeň v školskom klube patril športu. Krásne jesenné počasie nám prialo a tak si deti mohli vyškúšať svoju silu, obratnosť, rýchlosť a vytrvalosť na školskom dvore.
    
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Noc výskumníkov

 V rámci 11. ročníka festivalu vedy sme sa 29.09.2017 zúčastnili celoeurópskej akcie Noc výskumníkov.  “Made by Science – Vytvorené vedou” bola hlavná téma tohtoročného festivalu. V Starej tržnici a na námestí SNP pred tržnicou navštívili  žiaci VI.A, VI.B a VII.A vedecké stánky a mnoho atraktívnych vystúpení a prezentácií na hlavnom pódiu. Žiakov šiesteho ročníka návšteva festivalu motivovala k učeniu sa predmetu fyzika, ktorý majú tento školský rok prvýkrát. Žiaci siedmeho ročníka si na festivale svoje už nadobudnuté vedomosti z tohto predmetu, ale aj z iných vyučovacích predmetov upevnili a zároveň aj rozšírili o množstvo nových, zaujímavých informácií. Veľa vedeckých pokusov si žiaci mohli sami vyskúšať. Fotografie z tejto podnetnej akcie nájdete v ►GALÉRII. F
 
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Škola HAAF pod vedením Zuzany Haasovej


Od 2.10.2017 bude pani Zuzka Haasová na našej škole viesť Hudobno-dramatický krúžok. Budeme sa s ňou pravidelne stretávať vždy v pondelky od 13.30 do 15.00. Pre našu školu je to veľká príležitosť ukázať, aké skvelé deti chodia k nám do školy a aké sú talentované. Ake ste, milí rodičia, zvedaví, ako pracuje Zuzka s deťmi, môžete si pozrieť stránku www.divadlohaaf.sk https://www.facebook.com/DivadloHaaf/ Sme veľmi radi, že sme ju získali pre prácu s našimi deťmi a veríme, že aj Vaše deti budú nadšené. Ešte sa môžete prihlásiť u p. Banásovej.

Mgr. Danica Banásová, učiteľka ZŠ Holíčska 50

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Škola HAAF pod vedením Zuzany Haasovej

Jeseň v záhrade

Jeseň je najfarebnejšie ročné obdobie a prináša nám veľa darov, či už je to ovocie a zelenina v záhrade, alebo krásne sfarbené lístie a plody v prírode. Tieto dary zeme sa vďaka deťom a ich rodičom dostali do školy a tak náš vestibul pani vychovávateľky zmenili na krásnu jesennú záhradku.

 

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Jeseň v záhrade

Slávnostné otvorenie školského roku 2017/2018

4.9.2017 sme na pôde našej školy privítali milých prváčikov, ktorým prvé chvíle v škole spríjemnili povzbudivé príhovory a pekné vystúpenia starších žiakov. V triedach prváčikov vítali pani učiteľky Daniela Banásová a Diana Čurná a čakal ich uvítací list. Pre starších žiakov školy zaznel príhovor pána riaditeľa po tom, ako ich privítali triedni učitelia vo svojich kmeňových triedach. Prajeme všetkým žiakom a zamestnancom školy úspešný školský rok 2017/2018!

      

    
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Slávnostné otvorenie školského roku 2017/2018

Úspech v Robotickej lige

Žiakom v Robotickej lige sa mimoriadne darilo pri plnení náročných úloh. Každé dva týždne počas druhého polroka plnili dve zadania, kde museli vyskladať zakaždým originálneho LEGO robota a naprogramovať ho tak, aby vykonal určenú misiu. Celý zložitý program a aj videá zo všetkých misií posudzovali odborníci z FMFI UK, Nextrie a Robotiky.SK. Náš tím Lazy Robots sa umiestnil v Slovenskej lige na piatom mieste a v kategórii "Poctivci" na krásnom druhom mieste na Slovensku.
Videá z jednotlivých misií nájdete ►TU.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Úspech v Robotickej lige

Na palube Boeingu…

V príjemnom prostredí čitárne Červený rak sme besedovali so spisovateľkou Kristínou Baluchovou o jej knihe Kapitán Padák, straty a nálezy. Sympatická autorka pôsobila 6 rokov ako letuška, istý čas žila v Dubaji a tieto  skúsenosti zúročila i v svojej knihe. A tak sme sa na chvíľu ocitli na palube Boeingu a na výlete okolo našej planéty. A bolo nám výborne…Foto v galérii.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Na palube Boeingu…