Týždeň športu v ŠKD

Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Jeseň v záhrade

Jeseň je najfarebnejšie ročné obdobie a prináša nám veľa darov, či už je to ovocie a zelenina v záhrade, alebo krásne sfarbené lístie a plody v prírode. Tieto dary zeme sa vďaka deťom a ich rodičom dostali do školy a tak náš vestibul pani vychovávateľky zmenili na krásnu jesennú záhradku.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Jeseň v záhrade

Slávnostné otvorenie školského roku 2017/2018

4.9.2017 sme na pôde našej školy privítali milých prváčikov, ktorým prvé chvíle v škole spríjemnili povzbudivé príhovory a pekné vystúpenia starších žiakov. V triedach prváčikov vítali pani učiteľky Daniela Banásová a Diana Čurná a čakal ich uvítací list. Pre starších žiakov školy zaznel príhovor pána riaditeľa po tom, ako ich privítali triedni učitelia vo svojich kmeňových triedach. Prajeme všetkým žiakom a zamestnancom školy úspešný školský rok 2017/2018!

      

    
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Slávnostné otvorenie školského roku 2017/2018

Úspech v Robotickej lige

Žiakom v Robotickej lige sa mimoriadne darilo pri plnení náročných úloh. Každé dva týždne počas druhého polroka plnili dve zadania, kde museli vyskladať zakaždým originálneho LEGO robota a naprogramovať ho tak, aby vykonal určenú misiu. Celý zložitý program a aj videá zo všetkých misií posudzovali odborníci z FMFI UK, Nextrie a Robotiky.SK. Náš tím Lazy Robots sa umiestnil v Slovenskej lige na piatom mieste a v kategórii "Poctivci" na krásnom druhom mieste na Slovensku.
Videá z jednotlivých misií nájdete ►TU.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Úspech v Robotickej lige

Na palube Boeingu…

V príjemnom prostredí čitárne Červený rak sme besedovali so spisovateľkou Kristínou Baluchovou o jej knihe Kapitán Padák, straty a nálezy. Sympatická autorka pôsobila 6 rokov ako letuška, istý čas žila v Dubaji a tieto  skúsenosti zúročila i v svojej knihe. A tak sme sa na chvíľu ocitli na palube Boeingu a na výlete okolo našej planéty. A bolo nám výborne…Foto v galérii.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Na palube Boeingu…

Ako sa spracuje triedený odpad?

Žiaci 5.ročníka boli 23.6.2017 na exkurzii v spoločnosti AVE Slovensko, ktorej úlohou je zvoz a zneškodnenie zmesového komunálneho odpadu, zber, dotriedenie a zhodnotenie separovaných zložiek odpadu a spracovanie druhotných surovín. Žiaci mali príležitosť vidieť, ako sa odpad zváža, triedi a v lisovacom zariadení zhutňuje do takej podoby, aby jeho ďalšie spracovanie bolo čo najefektívnejšie. Vypočuli si zaujímavú prednášku o význame triedenia odpadu a možnostiach jeho ďalšieho spracovania.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Ako sa spracuje triedený odpad?

Kľúče od kráľovstva Márie Terézie

Dňa 13.6.2017 sme sa zúčastnili na Bratislavskom hrade na slávnostnom vyhodnotení 2. ročníka súťaže Kľúče od kráľovstva Márie Terézie. Kristínka Molnárová z 8.A triedy získala 2. miesto v II.kategórii výtvarných prác. Blahoželáme!

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Kľúče od kráľovstva Márie Terézie

Petržalská superškola

Aj v tomto školskom roku sme mali víťazov v Petržalskej superškole! Stali sa nimi žiačky 6.A triedy: Nikolka Gabriela Marienčíková, Alexandra Kardošová a Sandra Goldschmidtová. Témou a spracovaním svojej prezentácie Vesmír, mimozemšťania a mikróby zaujali odborníkov, vyslúžili si prvé miesto medzi súpermi v Petržalke a získali okrem vecných odmien trojdňový pobyt v Častej – Papierničke. Víťazky si pochvaľovali pestrý program počas pobytu. Bola tam super atmosféra, príroda, pekné prostredie, bazén, super chutné jedlo, ubytovanie. Spolu s krásnymi darmi sa im to stalo veľkou motiváciou, ďakujú organizátorom projektu a pani Ďuríčkovej za prípravu. Dievčatá sú odhodlané v budúcom školskom  roku prekvapiť s novou témou a vzbudiť zdravého súťažného ducha aj u svojich spolužiakov!

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Petržalská superškola

Výstava o Márii Terézii

Dňa 6. júna sme s triedami  8.A a 8.B navštívili výstavu o Márii Terézii v Rakúskom kultúrnom fóre v Bratislave. Videli sme krásne obrazové originály aj  knihy a dozvedeli sme sa veľa zaujímavého o Márii Terézii, o dedičovi trónu a korunnom princovi Jozefovi, o jej rodine a spôsobe života. Navštívte našu GALÉRIU a presvedčte sa sami.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Výstava o Márii Terézii

Zbierame papier – chránime prírodu

V májovom zbere papiera sme odovzdali na ďalšie spracovanie 1 400 kg. Najšikovnejšími triedami sa stali 3.A (401 kg) a 1.B (376 kg). Odmenou za pomoc prírode aj našej škole im bola prekrásna a veľmi chutná torta od pána Šebáňa. Posledný zber papiera do auta na školskom dvore (už nesúťažne) je naplánovaný na 27.6.2017 od 7.00 do 8.00.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Zbierame papier – chránime prírodu