Oznámenie

Vážení rodičia,
od piatku 22.6.2018 do štvrtku 28.6.2018 vyučovanie končí o 12.00 hod.

Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Úspechy v nemeckom jazyku v školskom roku 2017/2018

Môžeme sa pochváliť 3. miestom v okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku, ktoré získal  žiak 8.B triedy – Matej Hruška.

V prednese prózy,  v súťaži Stretnutie s Goethem, obsadila  žiačka 9.A triedy Kristínka Molnárová l. miesto

V decembri  2017  sme  so siedmakmi, ôsmakmi a deviatakmi našej školy navštívili Prírodovedné múzeum vo Viedni.  Precvičili sme si vedomosti  z nemeckého jazyka a doplnili poznatky z biológie a geológie.  Nenechali sme  si ujsť  ani  atmosféru  na vianočných trhoch v centre Viedne. Exkurzia bola pre  nás  trojitým prínosom. 

V máji  sme navštívili Viedeň, konkrétne Gloriette v  Schönbrunne. Exkurzia sa nám vydarila, prialo nám aj počasie.  Gloriette je miesto, kde jedávala svoje raňajky  Mária Terézia.

Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Gloriette

Navštívili sme Gloriette v Schönbrunne. Je to miesto, kde raňajkovávala Mária Terézia. Fotografie z exkurzie si môžete prezrieť v našej galérii►.

Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Junior osobnosť Petržalky

Kristínka Molnárová, žiačka 9.A triedy, je ocenená titulom Junior osobnosť Petržalky. Počas celého  štúdia na základnej škole patrí k neprehliadnuteľným talentom, čo dokazuje nielen svojimi výbornými študijnými výsledkami, ale aj účasťou na rôznych súťažiach. V školskom roku 2015/16  získala 2. miesto v II. kategórii výtvarnej časti v súťaži Kľúče od kráľovstva Márie Terézie,  ďalej jej boli udelené diplomy za ocenené exponáty v súťaži  História magistra vitae  pod názvom Radosti a strasti vladárov a V zdravom tele zdravý duch. V školskom  roku 2016/17  získala  2. miesto za výtvarnú prácu v II. kategórii  rovnako v súťaži Kľúče od kráľovstva Márie Terézie. Hrdí sa aj 3. miestom v kategórii ZUŠ v obrázkovej súťaži Najkrajší palác.
Kristínka Molnárová vyniká taktiež svojou intelektuálnou flexibilitou, empatiou, kreativitou, výtvarným a hudobným talentom,  záujmom o cudzie jazyky, dejepis  a  matematiku, nenechávajú ju bez záujmu ani rôzne spoločenské, filozofické a ekologické témy. Svoj potenciál uplatňuje a dokazuje v úspešnej reprezentácii na školskej a okresnej úrovni. V školských rokoch 2014/15, 2015/16, 2016/17 získala opakovane 1. miesto v prednese poézie a prózy v okresnej súťaži v nemeckom jazyku pod názvom Stretnutie s Goethem. Reprezentuje školu vo vedomostných a umeleckých súťažiach, a zároveň sa podieľa aj na kultúrnom dianí základnej školy. Vo vzťahu k učiteľom je tvárna, trpezlivá a kooperatívna. Na hodinách je maximálne koncentrovaná,  po vyučovaní je vždy ochotná pomôcť slabším spolužiakom. Je slušná, nekonfliktná a prispôsobivá. Má zmysel pre štruktúru a poriadok. Vo svojom voľnom čase prejavuje motiváciu  neustále rozvíjať svoj kognitívny potenciál.
Kristínka, blahoželáme k Tvojmu oceneniu!
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Deň rodiny a športu

V sobotu 26.mája sa uskutočnilo športové podujatie pod názvom "DEŇ RODINY A ŠPORTU" v areáli ZŠ. Mali sme dopoludnie plné hier, zábavy, športu, dobrého guláša, stola dobrôt od mám a starých mám. Zahrali sme si tenis, basketbal, vyskúšali si zručnosti v skákaní na švihadle, vo vreci, behu, futbalovom slalome a lúštení úloh. Mnohí si vyskúšali jazdu na poníkoch a aj maľovanie na tvár. Fotografie si môžete prezrieť v našej GALÉRII►.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Deň rodiny a športu

Úspechy našich žiakov v anglickom jazyku.

V apríli sa žiačky Nina Glatznerová a Nikola Marienčíková zo 7.A triedy a Dominika Horvathová a Petra Rendošová  z 9.A triedy zúčastnili okresného kola súťaže „Novodobo so Shakespearom“. V prednese poézie obsadila Petra Rendošová 2.miesto a speve bez doprovodu získala Dominika Horvathová 1.miesto. Ďakujeme všetkým žiačkam za zodpovednú prípravu na súťaž a oceneným dievčatám srdečne blahoželáme.
V máji sa, ako tradične, uskutočnila súťaž v anglickom jazyku aj medzi najmladšími žiakmi – Malá olympiáda v anglickom jazyku. Tejto súťaže sa zúčastňujú žiaci 3. a 4. ročníka a súťažia vo dvojiciach. V tomto školskom roku sme mali 8 dvojíc, každá predstavovala nejaké zvieratko. Deti si vyskúšali ústny prejav, precvičili slovnú zásobu, preukázali ako ovládajú gramatiku a ako rozumejú hovorenému slovu. Na 3. mieste bol tím Elephants – Lucia Búcová a Jakub Víg , na 2.mieste tím Zebras – Tamara Sásová a Adam Šebáň zo 4.ročníka a zvíťazil tím Gorillas – Nicolas Siman  a Lukáš Zajko z 3.ročníka. Táto prvá dvojica reprezentovala našu školu aj v okresnom kole, kde obsadili nádherné druhé miesto, hoci patrili medzi najmladších súťažiacich. Veľmi sa z toho tešíme a srdečne blahoželáme.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Úspechy našich žiakov v anglickom jazyku.

Petržalka na plavárni

Nové športové podujatie organizované v mestskej časti Bratislava-Petržalka pod názvom Petržalka na plavárni vstúpila v roku 2018 do svojho II. ročníka. Obyvatelia a návštevníci Petržalky mali možnosť bezplatne na 90 minút pobudnúť na Petržalskej plavárni a aktívne sa zapojiť do 12 hodinovej štafety. Slávnostné otvorenie a slávnostný štart  o 8,00 hod. uskutočnil starosta mestskej časti  Vladimír Bajan spoločne s olympioničkou atlétkou p. Máriou Mračnovou a majsterkou sveta v hokejbale p. Janou Kapustovou.   355 plavcov preplávalo 341 250 metrov, čo je o 165 675 viac ako v I. ročníku. Prispeli k tomu aj naši žiaci a pedagógovia: T. Sásová, S. Bocová, P. Komanický, I. Trebuňová, M. Miková, K. Poláková, A. Juráš, M. Tóth, L. Schickhoferová, N. Stanzl, S. Weissabel, pani zástupkyňa Z. Sládeková a pán riaditeľ J.Varga, z ktorých každý preplával 1 000 a viac metrov, spolu za našu školu 23 050 preplávaných metrov. Vďaka nim sa naša škola umiestnila na prvom mieste spomedzi petržalských základných škôl.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Petržalka na plavárni

DEŇ ZEME

Deň Zeme sme na našej škole uviedli žiackou konferenciou EKO – logicky doma i v škole, s tohtoročnou témou „Neutop sa v odpadoch“. Počas Dňa Zeme sa žiaci zapojili do rozmanitých aktivít s témou triedenia, či recyklácie, kde sa ako odmena zbierali vrchnáky z PET fliaš. Za tie si potom deti mohli nakúpiť v školskom bazáriku hračky, knižky, oblečenie či korčule. Všetky predmety do neho darovali rodičia. Učitelia v tento vniesli do svojich predmetov aj kus „enviro“ (napríklad na hodine matematiky, slovenského jazyka, výtvarnej výchovy a geografie). Ďakujeme žiakom ôsmeho ročníka za animátorské aktivity a žiakom deviateho ročníka za spravovanie školského bazára. Predovšetkým však ďakujeme rodičom, ktorí prispeli do školského bazára vecami, ktoré dostali takto druhú šancu a potešili ďalšie deti. Veríme, že sa takáto forma dobročinnosti pri príležitosti Dňa Zeme stane tradíciou. Oslavy Dňa Zeme si k nám prišli pozrieť aj z Mediálneho centra Petržalky a napísali o nás, článok si môžete prezrieť na adrese: https://www.petrzalka.sk/2018-04-24-budme-eko-nase-deti-nam-idu-prikladom/ . Fotografie z Dňa Zeme si môžete prezrieť v našej galérii.
   
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na DEŇ ZEME

Exkurzia na Slavín

Dňa 11.4.2018 sme s triedami 5.A a 5.B navštívili Bratislavský Slavín a uctili sme si tak pamiatku padlých vojakov, ktorí pred 73 rokmi oslobodili Bratislavu. Našu vychádzku sme zakončili pri pamätníku na námestí SNP. Viac fotografií si môžete prezrieť v našej GALÉRII. 
 
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Exkurzia na Slavín

Informácia o zmene čísla účtu v školskej jedálni

Oznam pre stravníkov:
Od 01.04.2018 treba platby za stravu uhrádzať na nový bankový účet:
SK11 5600 0000 0094 0095 8008
Súčasne platí aj pôvodné číslo účtu – do 31.05.2018.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Informácia o zmene čísla účtu v školskej jedálni