Školský areál bude zelenší …

1 2Naši ôsmaci zasadili na školskom pozemku deväť nových stromčekov. Počasie nám zatiaľ praje, tak dúfame, že lipky dobre zakorenia, cez zimu nevymrznú a čoskoro nás potešia sviežou zelenou alejou. Prečo sme si vybrali práve lipy? Nielen pre ich nádhernú vôňu, majestátnu korunu a symbolický slovanský význam, ale aj pre ich výnimočné kvietky lákajúce včielky – zvýšenie biodiverzity je jedným z našich cieľov v programe Zelená škola.
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Medzinárodná súťaž FLL 2016/17

dscn1700Zapájame sa do FLL, najväčšej robotickej súťaže pre mladých vo veku 9-16 rokov. Zúčastňujú sa jej desaťtísíce detí na celom svete a najlepšie tímy postupujú do semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival. Každý rok sú zadané nové úlohy a mladí sa vo svojich triedach/kluboch pripravujú v tímoch – postavia a naprogramujú roboty, postavené zo stavebníc LEGO, a trénujú na súťaž. Nášmu tímu Holicska_Masters prajeme veľa trpezlivosti a tvorivých nápadov! 
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Slávnostné otvorenie školského roku 2016/2017

Zafúkal vietor septembrový a otvoril brány našej školy …
5.9.2016 sme na pôde našej školy privítali prváčikov aj žiakov vyšších ročníkov. Prváčikom spríjemnili ich prvé chvíle v škole vystúpenia spevákov a tanečníkov a aj pekné príhovory pána riaditeľa, pani zástupkyne a triednych učiteliek. Prajeme všetkým žiakom úspešný školský rok, vynikajúce výsledky v testovaniach a súťažiach, mnoho zaujímavých aktivít a príjemne strávených chvíľ v školskom roku 2016/2017.

DSCN1643 DSCN1697
(Viac fotografií si môžete prezrieť v záložke ►GALÉRIA►)
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Slávnostné otvorenie školského roku 2016/2017

Sme úspešní a FÉR

20160523_11552417. júna sa v SND uskutočnilo vyhodnotenie celoslovenskej súťaže „Som nenormálne fér“. Do tohto dlhodobého projektu sa zapojil aj kolektív žiakov 5.B triedy. Jeho cieľom bolo nielen súťažiť, ale i veľa diskutovať, premýšľať, hľadať východiská pre ľudí, ktorým osud nadelil ťažšiu štartovaciu čiaru do života (ľudia telesne i duševne handicapovaní, deti bez rodičov, deti zo sociálne slabších pomerov…). Spolužiak Maťo vyslovil krásnu myšlienku – že my sme tí šťastní, ktorí takéto problémy nemajú a vyrastajú v prostredí plnom lásky, a preto by sme mali pomáhať. Náš súťažný príspevok pozostával z trojrozmerného objektu a prezentácie v PowerPointe, v ktorých sme sa venovali spomínaným témam. Súčasťou nášho projektu bola i beseda s tetou Lydkou z organizácie Equity, návšteva kaviarne Radnička, beseda s telesne handicapovanými, a predsa úspešnými a úžasnými ľuďmi – pani Silviou, poslankyňou NR SR a pánom Ivanom. Do súťaže bolo poslaných 504 prác z celého Slovenska. A tak, keď moderátorka popoludnia Gabika Dzúriková vyslovila naše mená, skoro sme od prekvapenia zabudli vyjsť na pódium. Až po upozornení Kiky – „Však to sme my!“ – sme sa rozbehli po ocenenie. Získali sme špeciálnu prvú cenu hlavného partnera súťaže Férovej nadácie O2 s hodnotnými darčekmi, certifikát férových žiakov a učiteľa a tiež pozvanie do O2. Našou najväčšou výhrou však je, že sme spoločne vytvorili niečo zaujímavé, že sme mali možnosť spoznať rôzne ľudské osudy a stretnúť skvelých, obohacujúcich ľudí. (fotografie z projektu môžete vidieť v sekcii ►GALÉRIA)
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Sme úspešní a FÉR

Petržalská superškola Holíčska na Smolenickom zámku

Nádherné tri dni bývali na Smolenickom zámku víťazi v projektoch Petržalskej superškoly: šiestaci Michal Zatkalík, Vilma Peciarová, Radoslav Marčiš za prvé miesto s projektom Nápady z prírody, Samuel Svrček, David Surkoš, Andrej Šika za druhé miesto s projektom Materiály podľa vzoru prírody a ôsmaci Jakub Zemanovič, Michal Ličko a Erik Karolčík za prvé miesto s projektom Roboti na školách. Zažili úžasnú atmosféru zámku, v priestoroch ktorého sa mohli voľne pohybovať, spoznávali okolie, navštívili Molpír a vyšľapali na najvyšší vrch Malých Karpát Záruby. Program tvorili nielen prezentácie žiakov víťazných projektov spojených s diskusiami, ale predovšetkým prednášky významých slovenských odborníkov z rôznych vedeckých oblastí. Žiaci sa dozvedeli mnoho o fosíliách, perspektívnych materiáloch, aj o robotoch, ktoré si mohli sami poskladať. Víťazom blahoželáme a pozývame ďalších mladých vedátorov vypracovať pekné prezentácie v nasledujúcom ročníku Petržalskej superškoly.  (Viac fotografií z pobytu na Smolenickom zámku môžete vidieť v sekcii ►GALÉRIA)

DSCN0567   DSCN0607   

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Petržalská superškola Holíčska na Smolenickom zámku

Junior osobnosti 2016 v našej škole

Junior osobnosti Petržalky 2016 sú aj v našej škole! Simonka Jančeková z 8.B získala tento titul za mimoriadne študijné výsledky a Nikolka Gabika Marienčíková z 5.A za humánne správanie, keď obetovala svoje krásne vlásky pre bojovníčky s ťažkou chorobou.  Junior osobnostiam poďakoval zástupca starostu pán Radosa a vedúca oddelenia školstva a športu pani Redechová. Slávnostnú atmosféru oceňovania dotvárali vystúpenia súboru Hájenka, tanečnice z Haló, haló a hudobná skupina zo ZUŠ J.Albrechta. Oceneným dievčatám úprimne blahoželáme!

Nikolka       Simonka

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Junior osobnosti 2016 v našej škole

Budú z nás novinári?

IMG_3177dipmt2 010Bez práce nie sú koláče. Toto príslovie sa potvrdilo aj nám, keď sme na súťaži " Svet našimi očami" alebo "Novinári tretieho tisícročia" získali ocenenie za NAJLEPŠÍ GRAFICKÝ DIZAJN. Za dva roky, čo školský časopis vychádza, sa v redakčnej rade vystriedalo nemálo žiakov a žiačok. Toto ocenenie je pre redakčnú radu veľkým prínosom práve preto, že máme možnosť navštíviť ateliér úspešného grafika a novinára Petra Gála. Ocenenie nás povzbudilo a dodalo nám chuť a motiváciu sa zlepšovať, a preto dúfame, že aj v budúcom roku dosiahneme rovnaké, aj lepšie úspechy.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Budú z nás novinári?

LadyPENALTA

Dievčatá druhého stupňa našej školy nadviazali na úspech v Pohári Dôvera – školský pohár SFZ 2015/2016, kde získali 2.miesto. V rámci MČ Bratislavy – Petržalky získali 1.miesto a tým aj putovný pohár starostu MČ na turnaji LadyPENALTA 2016. Najlepšou hráčkou turnaja sa stala žiačka 6.B triedy Karin Chovanková. Srdečne blahoželáme! (Fotografie nájdete v záložke ►GALÉRIA)

DSCN0485  DSCN0486

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na LadyPENALTA

Stretli sme sa s prezidentom

15. jún bol pre nás všetkých z 5.B triedy zaujímavým dňom. Akoby aj nie, keď každého z nás na nádvorí Prezidentského paláca stiskom ruky privítal pán prezident A. Kiska, popýtal sa, z ktorej sme školy, aké bude vysvedčenie a s našou spolužiačkou Saškou si dokonca zažartoval, že sú teraz rovnakí – obidvaja s poranenou rukou. Bol totiž deň otvorených dverí a bol to naozaj deň zaujímavý. Videli a počuli sme vystúpenie vojenskej hudby, striedanie čestnej stráže, vystúpenie kukláčov predvádzajúcich rôzne bojové techniky. Viete napríklad, že členovia čestnej stráže musia spĺňať viaceré podmienky? Okrem morálnej bezúhonnosti, inteligencie, vzťahu k vlasti, je to aj výška medzi 182 – 187 cm, nesmú mať tetovanie, ani jazvu na tvári. V interiéri sme si prezreli priestory, kde prezident prijíma zahraničné návštevy, rokuje, obdivovali sme Zlatý salón i Kaplnku sv. Barbory. A nevynechali sme ani autogramiádu, hoci sme si podpis museli zaslúžiť trpezlivým čakaním. Bolo to krásne, na dojmy bohaté dopoludnie. (Fotografie sú v sekcii ►GALÉRIA)

 20160615_111313   20160615_100730

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Stretli sme sa s prezidentom

Boli sme v Anglicku

CIMG0040Od 18.5. do 27.5. sa 16 žiakov našej školy a 12 žiakov ZŠ Lachova zúčastnilo štúdijno-poznávacieho pobytu vo Worthingu na juhu Anglicka. Okrem výuky v jazykovej škole s anglickými lektormi, žiaci mali možnosť spoznať život v anglických rodinách, spôsob stravovania a overiť si svoje schopnosti komunikovať v angličtine. Okrem toho sme navštívili pamiatky v Londýne – galériu Madame Tussaud´s, Westminsterský most, domy Parlamentu, Big Ben, Towerský hrad s korunovačnými klenotmi, z Greenwichu sme sa plavili loďou poTemži a „užili si“ preplnené ulice po skončení pracovnej doby pri presune okolo Katedrály sv. Pavla na Trafalgarské námestie. V historickom prímorskom mestečku Hastings sme navštívili starú rybársku časť a pašerácke jaskyne a poobede Hever Castle, prekrásne sídlo Henryho VIII. V meste Portsmouth sme si prezreli Kráľovské námorné múzeum vrátane lode Viktory. V Brightone sme boli v podmorskom akváriu a videli sme veľmi zaujímavý palác, postavený v orientálnom štýle – Royal Pavilion. Poprechádzali sme sa aj ulicami Worthingu, navštívili sme Mestské múzeum a pobudli na pláži. Cestou domov sme sa zastavili v Disneylande a užili si zábavu na rôznych atrakciách. Dni veľmi rýchlo ubehli a nám sa ani nechcelo vrátiť domov. Okrem nových skúseností a zážitkov sme sa vrátili bohatší aj o nové vedomosti, najmä vďaka úžasnej sprievodkyni, ktorá odpovedala na mnohé otázky našich detí. My pedagógovia sme ocenili vzorné správanie všetkých detí. Tešíme sa na budúci rok.  (Viac fotografií z pobytu v Anglicku môžete vidieť v záložke ►GALÉRIA)  
CIMG0114        CIMG0044 
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Boli sme v Anglicku