Pozvánka na fašiangovú zábavu

DŇA 02. FEBRUÁRA 2018 /PIATOK/,
O 19:00 HOD. V ZŠ.

VSTUPNÉ NA OSOBU: 30 €
(hudba, prípitok, večera, víno, minerálka, káva, zákusok, slané pečivo, ovocie, kapustnica)
HUDBA: „DUO JAMAHA“,
Rezervácia vstupeniek:  0904 / 176 306
ČO VÁM EŠTE PONÚKAME?
TOMBOLU, PRIATEĽSKÚ A PRÍJEMNÚ ZÁBAVU!
TEŠÍME SA NA VÁS, PRÍĎTE SA ZABAVIŤ!!!!!!!!!!!!!

Exkurzia do Viedne

V decembri 2017 sme so siedmakmi, ôsmakmi a deviatakmi našej školy navštívili Prírodovedné múzeum vo Viedni. Precvičili sme si vedomosti z nemeckého jazyka a doplnili poznatky z biológie a geológie. Nenechali sme si ujsť ani atmosféru na vianočných trhoch v centre Viedne. Exkurzia bola pre nás teda trojitým prínosom. Ak sa chcete podeliť s nami o zážitky, navštívte našu ►GALÉRIU.

UNICEF tieto Vianoce zbiera peniaze pre deti na Ukrajine

Slovenský výbor pre UNICEF vyhlásil tradičnú Vianočnú zbierku, tento rok sa bude pomáhať deťom na Ukrajine. Výťažok z peňazí slovenských darcov podporí humanitárnu pomoc deťom, ktoré zažívajú dennodenne následky ozbrojeného konfliktu. S blížiacou sa zimou a pri nekončiacom konflikte sa dá očakávať, že deti a ich rodiny znova čakajú ťažké mesiace. Preto sme sa rozhodli podporovať Vianočnou zbierku aj my na našej škole.

Červená stužka

Nie sme ľahostajní k osudu druhých, čoho svedectvom je naša spolupatričnosť vyjadrená dňa 1. decembra v podobe červených stužiek na našej hrudi ako prejav medzinárodného  symbolu solidarity s ľuďmi žijúcimi s HIV alebo AIDS. Vyjadrili sme tým „zaujímam sa o tému HIV a AIDS“, „som znepokojený/á“ , „venujem sa vzdelávaniu, aby sa HIV nešírilo“. Červená stužka tu bola aj pre tých, ktorí vraveli „pomáham ľuďom, ktorí žijú s HIV a AIDS“. Ako vidieť, dôvodov k zapojeniu sa bolo veľa.
Červená stužka vznikla v New Yorku v roku 1991. Vytvorili ju umelci z „Vizuálneho AIDS klubu“. Autori projektu zostali ako jednotlivci v anonymite. Neexistuje žiaden zoznam autorov. Autorstvo za vznik červeného symbolu patrí Projektu Červená stužka. Aj vďaka tomu si nikto nikdy nenárokoval autorské práva. Znak červenej stužky sa kopíruje zadarmo a nikto (ani jednotlivci, ani organizácie) nemajú z použitia červenej stužky zisk.

Mikuláš 2017

6. decembra 2017 potešil Mikuláš, čert a tri víly, našich malých spolužiakov, ktorí dostali za svoje vzorné správanie počas celého roka sladké odmeny. Popoludní v ŠKD bola Mikulášska diskotéka v znamení dobrej nálady, čiapok a tancovania 🙂

Hodina deťom

Ďalším projektom, do ktorého sa naša škola zapojila bol projekt Nadácie pre deti Slovenska pod názvom Hodina deťom. V školskom roku 2017/18 sme vyzbierali 90,48 eur. Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom. Je to celoročná zbierka na podporu projektov pomáhajúcim deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku. Každý rok prepájame tých, ktorí pomoc potrebujú a tých, ktorí ju môžu a chcú poskytnúť. Obľúbení herci Helenka Krajčiová a Tomáš Maštalír od decembra 2014 prevzali štafetu po čestných predsedoch Hodiny deťom, Ladislavovi Chudíkovi a Emílii Vášáryovej a stoja po boku Huga a Hodiny deťom ako ambasádori počas rôznych kampaní po celý rok.

Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Naša škola na medzinárodnej žiackej konferencii v Prahe

Žiačky našej školy Romina Katrinecz a Natália Nemčáková z 9.A, pod vedením pani učiteľky Kataríny Hranaiovej, reprezentovali našu školu, Bratislavu, ale i celú Slovenskú republiku na medzinárodnej žiackej konferencii v Prahe. Vystúpili s vlastným vynikajúcim projektom o ekologických aktivitách na našej škole a celý ho odprezentovali v anglickom jazyku.  Na konferencii, kde sa zúčastnili študenti z rôznych krajín, svojím príspevkom veľmi zaujali a teší nás, že ich prezentácia patrila medzi tie najlepšie.

Zber papiera

Veľmi sa tešíme aktivite našich detí aj rodičov, ktorí počas jesenného zberu 28.11.2017 dokázali vyzbierať úžasných 2295 kg papiera. Víťaznou triedou sa stala 5.A (495 kg), na druhom mieste 2.B (379 kg) a na treťom mieste 4.A (356 kg). Ďakujeme v mene školy a v mene životného prostredia.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Zber papiera

Bubnovačka v ŠKD

V utorok (21. 11. 2017) nás v ŠKD navštívila Etnobubnová škola RYTMIKA. Deti, pod vedením profesionálneho tímu hudobníkov, vytvorili veľký školský orchester. Atmosféra bola úžasná a deti nadšené 🙂 Veď posúďte sami, prezrite foto v našej GALÉRII.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Bubnovačka v ŠKD

Bibliotéka

Žiaci 6.A a 7.A navštívili tradičný knižný veľtrh –  Bibliotéku. Jednotlivé vydavateľstvá na ňom predstavovali svoje novinky, ale  i staršie tituly. Okrem bohatej knižnej ponuky sme mali možnosť sledovať aj sprievodný program – krsty kníh, autogramiády, besedy so spisovateľmi, dramatizované čítanie. Odchádzali sme s príjemnými zážitkami a niektorí z nás i s novými knihami. Foto v GALÉRII.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Bibliotéka