Vážení rodičia, všetci, ktorým záleží na vzdelávaní mladej generácie
opäť máme príležitosť zlepšiť podmienky pre prácu detí v našej škole. Váš príspevok v podobe 2% daní pomôže zefektívniť vyučovanie dokúpením nových moderných pomôcok, upraviť priestory školy  a motivovať deti odmenami k účasti na súťažiach a reprezentácii našej školy. Tlačivo na poukázanie 2% daní otvoríte vo formáte pdf: Vyhlásenie_2% alebo doc: Vyhlásenie_2%. Ďakujeme!
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Fašiangová zábava

3.2.2017 sme usporiadali na pôde našej školy FAŠIANGOVÚ ZÁBAVU. V príjemnej atmosfére v hudobnom sprievode skupiny Duo Jamaha sme sa už po štvrtý krát dobre zabavili v kruhu milých hostí. Pri tanci, dobrom jedle, bohatej tombole, peknom programe a v rytme dobrej hudby sme zabudli na všetky starosti a veselo sme bavili do skorého rána.  
(Viac fotografií nájdete v záložke►GALÉRIA)

    
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Fašiangová zábava

Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

20170124_115155Dňa 19. januára sa na pôde našej školy uskutočnilo OKRESNÉ KOLO OLYMPIÁDY V NEMECKOM JAZYKU, v ktorom sa náš žiak 7.B triedy  – MATEJ HRUŠKA-  umiestnil v kategórii 1 A na 3. mieste. Víťazovi srdečne blohoželáme! Viac fotografií a informácií o vyučovaní nemeckého jazyka môžete vidieť ►TU.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

Úspech nášho tímu na súťaži FLL

FIRST® LEGO® League (FLL) je medzinárodná súťaž v konštruovaní a programovaní robotov, ktorá umožňuje deťom vniknúť do vedeckého a technologického sveta v športovej atmosfére. Náš tím Lazy Robots reprezentoval školu na regionálnom turnaji v kategórii Robot Design, Robot Game, Prezentácia výskumného projektu (rozsiahly projekt BioRise) a Tímová práca. Ako úplní nováčikovia medzi skúsenými súpermi si počínali veľmi dobre, získali aj mimoriadnu cenu poroty. Celkovo sa umiestnili na piatom mieste, v Robot Game boli tretí a v kategórii Robot Design získali krásne druhé miesto. Blahoželáme!        Fotografie zo súťaže a z prípravy projektu môžete vidieť v našej GALÉRII.       Video z troch kôl a semifinále Robot Game si môžete prezrieť ►TU.        Video k projektu Biorise môžete vidieť na tomto mieste►.
   Image2  FLL84
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Úspech nášho tímu na súťaži FLL

Máme šancu tvoriť

logon8Máme šancu tvoriť  v projekte financovanom z Grantového programu hlavného mesta Bratislava! Adventná tvorivá dielnička pre dospelých a deti sa uskutočnila vo štvrtok 24.11.2016 v poobedných hodinách pod vedením pani učiteľky Greschnerovej. Vyrábali sme adventné vence zo slamených základov a prírodnej čečiny a zdobili sme ich rôznymi dekoratívnymi ozdôbkami. Na Vianočnej tvorivej dielničke pre rodičov s deťmi v sobotu 17.12.2016 si mamičky so svojimi detičkami spoločne vytvorili voňavý vianočný stromček z prírodnej čečiny a dozdobili ho rôznymi dekoratívnymi ozdôbkami. V dňoch 12.- 15.12. a 19.-22.12.2016 sa v poobedných hodinách uskutočnili tvorivé dielničky určené pre deti pod vedením pani učiteľky Greschnerovej. Deti si vyrobili vianočný stromček v kvetináči, ručne vyrábané sviečky, vianočné pozdravy a ďalšie dekorácie. Viac fotografií z tvorivých dielničiek môžete vidieť v našej ►GALÉRII
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Máme šancu tvoriť

Vianočná hviezdička

V utorok 13.decembra 2016 sa na našej ZŠ uskutočnila akadémia pod názvom "Vianočná hviezdička". Prítomných privítali moderátori a nasledoval vianočný program. Rodičia detí z MŠ a žiakov školy si vypočuli vinočné piesne "Narodil sa Ježiško", vinše, vianočné básne. Prítomných potešili i malí hudobníci a zároveň i speváci v podaní speváckeho zboru. Započúvali sme sa do tónov piesne šťastných detí. Žiaci z niektorých tried vystúpili so scénkou, príbehom o vianočnom darčeku. Svoje tanečné nadanie predviedli žiaci 2.a 3. ročníka. Na záver vianočnej akadémie poprial riaditeľ školy všetkým prítomným šťastné a veselé sviatky s pokojom v duši. Veľké poďakovanie patrí všetkým pani učiteľkám, vychovávateľkám, žiakom, ktorí sa trpezllivo podieľali na príprave vianočného programu. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí si našli čas a prišli si pozrieť vystúpenie ich ratolestí.
   
FOTOGRAFIE Z VIANOČNEJ AKADÉMIE A ZO ŠKOLSKÝCH VIANOČNÝCH TRHOV SI MÔŽETE PREZRIEŤ V ►GALÉRII.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Vianočná hviezdička

Viedeň pred Vianocami

rathaus-wien-2016Spolu so siedmakmi, ôsmakmi a deviatakmi našej školy sme navštívili Kultúrno-historické múzeum vo Viedni. Pretože nám počasie prialo, videli sme pri prechádzke Viedňou Burgtheater, budovu Parlamentu a Starú radnicu. S tretiakmi a štvrtákmi sme navštívili Prírodovedné múzeum (prehliadka exponátov: minerály, vývoj Zeme a človeka, vypchaté zvieratá) a absolvovali sme prechádzku historickým centrom Viedne s výkladom sprievodcu. Nemohli sme nenavštíviť vianočné trhy pred Starou radnicou. Znovu sme sa utvrdili, že Viedeň je krásna a pred Vianocami mimoriadne čarovná. Túto atmosféru treba jednoducho zažiť tak, ako sme to urobili aj my.
Fotografie z exkurzie si môžete prezrieť v ►GALÉRII.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Viedeň pred Vianocami

Neseparujeme sa, SEPARUJEME!

20161205_103734Triedenie odpadov je už bežnou súčasťou života našej školy. Poctivo separujeme plasty, papier, použité baterky a vieme, aký obrovský význam to má pre naše životné prostredie. Aj preto sa  žiaci 6.A, 7.B a 8.B zúčastnili akcie Neseparuj sa, separuj. Podujatie moderoval skvelý Roman Juraško, o význame separovania odpadov nám rozprávali Lukáš Latinák, Zuzka Smatanová aj Rytmika. Spolu s nimi sme si aj zaspievali a potom sme sa už pustili do výzdoby kontajnera na plasty a niektorí z nás si pod vedením lektorov vyskúšali výrobu vianočných ozdôb z recyklovaného materiálu. Potešili nás aj podpisy známych osobností či spoločné fotografie s nimi. Opäť sme sa utvrdili v myšlienke, že múdri ľudia chránia životné prostredie a že sa naďalej nebudeme separovať, ale SEPAROVAŤ. Viac fotografií môžete vidieť v našej GALÉRII.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Neseparujeme sa, SEPARUJEME!

Mikuláš

Dnes nás v škole navštívil Mikuláš. Potešil najmenšie detičky našej školy, ale aj tých starších. Dobrým deťom porozdával sladké darčeky. Žiaci na prvom aj druhom stupni sa zabavili pri Mikuláškom športovom dopoludní, deti v ŠKD pri Mikulášskej diskotéke.
1 4 5 dscn2165 dscn2158
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Mikuláš

Týždeň HOVORME O JEDLE

V týždni od 10. do 14. 10.2016 sme realizovali mnoho zaujímavých aktivít venovaných potravinám. Organizačný tím Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a Centra rozvoja znalstí o potravináh n.o. vyhlásili na každý deň témy, ku ktorým sme si pripravili prezentácie, plagáty, workshopy a aj varenie podľa dennej témy. Deti v ŠKD sa okrem toho zapojili aj do výtvarnej súťaže "Chutné maľovanie", žiaci siedmeho ročníka do literárnej súťaže "Prečo jem slovenské potraviny" a žiaci šiesteho ročníka vyrábali peňaženky z obalov z mliečnych výrobkov v rámci súťaže "Recyklácia odpadov z obalov potravín – Starým veciam nová šanca". Za naše úsilie sme získali bronzový diplom spomedzi dvoch stoviek zapojených škôl za aktívnu účasť v súťažnej časti "Hovorme o jedle".
dscn1777    dscn1718
Fotografie z aktivít venovaných jednotlivým denným témam si môžete prezrieť v našej GALÉRII.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Týždeň HOVORME O JEDLE