Pozvánka na DEŇ RODINY A ŠPORTU

MILÍ PRIATELIA, RODIČIA, ŽIACI,
POZÝVAME VÁS NA
športové podujatie pod názvom
DEŇ RODINY A ŠPORTU
dňa 03. júna 2017
od 9.00 hod. do 12.00 hod.
v areáli ZŠ.

Čaká nás dopoludnie plné hier, zábavy, športu a dobrého guláša. Príďte medzi nás zahrať si futbal, basketbal, vyskúšať si zručnosti v skákaní na švihadle, vo vreci, behu a zahrať si športovo-ekologické hry s témou „Triedim, triediš, triedime“.
TEŠÍME SA NA VÁS !!!

 
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Deň matiek

Druhá májová nedeľa už tradične patrila všetkým mamám. Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám, ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili! Aj deti a žiaci našej školy vyjadrili svoju lásku k mamám v piesňach, tancoch a básňach. Úprimný potlesk mamičiek a starých mám svedčil o tom, že sa im to podarilo. Fotografie z vystúpenia môžete nájsť v GALÉRII.
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Nitra nás očarila …

Naši piataci a šiestaci navštívili starobylý Nitriansky hrad. Svoju históriu začal písať ešte v 9. storočí a je spätý s pôsobením Konštantína a Metoda. Práve o ich misii nám zaujímavo rozprávala pani sprievodkyňa a naše pani učiteľky boli na nás hrdé, lebo sme viaceré fakty poznali a vedeli sme odpovedať na jej mnohé otázky. Prezreli sme si slávnu katedrálu, kazemity s archeologickými vykopávkami (podzemné chodby v opevnení hradu), múzeum s pamiatkami nevyčísliteľnej historickej hodnoty. Vystúpili sme i na hradnú vežu, z ktorej sme videli celé mesto ako na dlani. A neobišli sme ani historické centrum – očarila nás najmä budova Divadla A.Bagara s priľahlou fontánou a nad nimi sa týčiaci Zobor. Prialo nám aj počasie, a tak sme spolu strávili krásny a príjemný deň. Foto v galérii.
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Tretiaci a štvrtáci v Rakúsku

Dňa 6.4.2017 žiaci tretích a štvrtých ročníkov našej školy naštívili rakúske pohraničie s cieľom pozrieť si veterné elektrárne, overiť si tak svoje teoretické znalosti z hodín prírodovedy o energii, ktorú pomocou veterných elektrární môžeme získať. Žiaci navštívili i jednu konkrétnu veternú elektráreň na poli, v ktorej ich pani sprievodkyňa oboznámila s tým, ako funguje, čo všetko sa tam nachádza. Po exkurzii vo veternej elektrárni žiaci na spiatočnej ceste navštívili čokoládovňu v Kittsee, kde sa taktiež priamo v továrni oboznámili s výrobou rôznych pochúťok z čokolády. Fotografie z exkurzie môžete vidieť v našej GALÉRII.
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Čistenie Chorvátskeho ramena

Dňa 11.5.2017 sa žiaci 8.A triedy zúčastnili akcie Čistenie Chorvátskeho ramena. Prialo nám počasie a prežili sme krásne zmysluplné predpoludnie.
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

EKO módna prehliadka

Dievčence z našej školy sa na jedno sobotňajšie dopoludnie zmenili na EKO modelky. Prijali pozvanie od organizátorov podujatia EKO mama trhy dňa 29.4.2017 v priestoroch Fresh Marketu na Rožňavskej ulici.  Predviedli  roztomilé kostýmiky z druhotných surovín, ktorým našli ešte takéto zmysluplné využitie spolu so  svojimi  mamičkami a pani učiteľkou Greschnerovou, ktorá dievčatám ochotne  pomáhala vystajlovať odevy s doplnkami z plastov, papiera, vrchnáčikov, …. Svojim milým vystúpením s hudobným sprievodom Hymny Zelenej školy zaujali všetkých okoloidúcich a zožali od nich uznanie a potlesk. Odvážne odpovedali moderátorom na otázky o recyklovaní a spolu s pánom riaditeľom spropagovali našu školu ako súčasť medzinárodnej siete ECO – Schools (Zelených škôl). Ďakujeme našim mladým EKO modelkám za šírenie dobrého mena našej školy! Fotografie z podujatia môžete vidieť v nšej ►galérii.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na EKO módna prehliadka

Beseda s nemeckým spisovateľom Fabianom Lenkom

Dňa 25. apríla 2017 sa žiaci 8.A triedy zúčastnili v Goethehto inštitúte besedy a zároveň prezentácie knihy o Alexandrovi Veľkom s autorom Fabianom Lenkom. Prezentácia sa našim žiakom páčila a zahrnuli pána Lenka otázkami v nemeckom jazyku, ktoré súviseli s jeho dielom a tvorbou. Môžu sa pochváliť aj ďakovným listom (otvoríte kliknutím na link: Besuch im Goethe-Institut), ktorý naši žiaci obdržali od Goetheho inštitútu na základe pochvaly od spisovateľa pána Fabiana Lenka. Navštívte našu galériusekciu nemeckého jazyka.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Beseda s nemeckým spisovateľom Fabianom Lenkom

EKO-logicky doma i v škole

21.4.2017 sa odohralo školské kolo súťaže EKO-logicky doma i v škole. Téma tohto ročníka bola aktuálna: "Prírodné zdroje patria všetkým". Všetci súťažiaci dobre zvládli tému, mnohí z nich mali zaujímavé názory a postoje, presvedčivo prednášali najmä mladší žiaci. Do petržalského kola postupujú Anetka Galbavá (5.A) a Saška Kardošová (6.A) v kategórii Líšky a Michal Zatkalík (7.A) a Romina Katrinecz (8.B) v kategórii Medvede. Prajeme im úspešnú reprezentáciu našej školy v Petržalke. 
          
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na EKO-logicky doma i v škole

Deň narcisov

Žiačky 9.a 8. ročníka sa spolu s pani učiteľkou Hranaiovou zúčastnili verejnej zbierky organizovanou Ligou proti rakovine – Dňa narcisov, ktorý sa uskutočnil 7. apríla 2017. Deň narcisov je jediná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa konal už po 21-krát. Každý, kto si pripol žlatý narcis na svoj odev, vyjadril týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomohol naakumulovať finančné prostriedky na konkrétnu praktickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku. Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli prispieť na Deň narcisov a pomôcť tak tým, ktorí bojujú s touto ťažkou chorobou. Fotografie našich žiačok pri dobrovoľníckej činnosti môžete vidieť v GALÉRII.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Deň narcisov

Exkurzia vo Viedni

Dňa 3 . apríla 2017 sme navštívili Vojenské múzeum Arsenal vo Viedni.  Odfotili sme sa v parku pred zámkom v Kittsee  a nenechali sme si ujsť ochutnávku čokoládových výrobkov v Čokoládovni  Kittsee. Počasie nám prialo. Celou exkurziou nás sprevádzali teplé slnečné lúče. Výlet sme si vychutnali. Ako dôkaz ponúkame fotografie v našej galérii.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Exkurzia vo Viedni