FIRST LEGO League

FIRST® LEGO® League (FLL) je medzinárodná súťaž v konštruovaní a programovaní robotov, ktorá umožňuje deťom vniknúť do vedeckého a technologického sveta v športovej atmosfére. Náš tím Lazy Robots mimoriadne úspešne reprezentoval školu už druhý rok, a to na regionálnom turnaji, ktorý sa konal na pôde Peneurópskej vysokej školy, Fakulte informatiky, dňa 11.1.2018. V duchu hodnôt FLL, v priateľskej súťažnej atmosfére sa deti z nášho tímu mohli vzájomne inšpirovať a zmerať si sily, či už s reprezentantami gymnázií, iných základných či stredných škôl z rôznych kútov Slovenska, alebo tímov pod záštitou firiem a organizácií a boli skutočne úspešní. Celkovo získali tretie miesto  a v kategórii Tímová práca boli najlepší zo všetkých 15 zúčastnených tímov. Ďakujeme tímu Lazy Robots za vynikajúcu reprezentáciu našej školy, Radkovi Marčišovi a Vilme Peciarovej z 8.A, Lukáškovi Duroškovi a Paťkovi Révayovi zo 7.A a Davidkovi Šebáňovi a Mirkovi Ongerovi zo 6.A.

Minuloročná téma nám výborne ladila s programom Zelená škola – Animal Allies. Náš tím Lazy Robots reprezentoval školu na regionálnom turnaji v kategórii Robot Design, Robot Game, Prezentácia výskumného projektu (rozsiahly projekt BioRise) a Tímová práca. Ako úplní nováčikovia medzi skúsenými súpermi si počínali veľmi dobre, získali aj mimoriadnu cenu poroty. Celkovo sa umiestnili na piatom mieste, v Robot Game boli tretí a v kategórii Robot Design získali krásne druhé miesto. Blahoželáme!
Video z troch kôl a semifinále Robot Game si môžete prezrieť ►TU.
Video k projektu Biorise môžete vidieť na tomto mieste►.