OZNAM PRE RODIČOV

Poprosím rodičov, aby zaplatili stravné do 20.12.2018
a zároveň si vyzdvihli lístky do 20.12.2018.
S pozdravom, Mgr. Jitka Kochanová, vedúca školskej jedálne.

PRÍĎTE SA ZABAVIŤ !

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na PRÍĎTE SA ZABAVIŤ !

Prírodovedné múzeum a Vianočné trhy vo Viedni

V novembri sme navštívili PRÍRODOVEDNÉ  MÚZEUM a vianočné trhy vo Viedni. Veľmi sa nám páčilo, počasie nám prialo. Presvedčte sa na našich fotografiách v galérii.

Tvorivé dielne s Mgr. Katarínou Greschnerovou

Navštívil nás Mikuláš

6.12., ako býva pekným zvykom, navštívil deti našej školy Mikuláš. Tým deťom, ktoré boli celý rok dobré, rozdal Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom sladké odmeny. Príjemný deň s Mikulášom pokračoval aj v popoludňajších hodinách na mikulášskej diskotéke v ŠKD.Fotografie si môžete prezrieť v našej galérii.

Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Stretli sme sa s dôchodcami

Koncom novembra sa naši druháčikovia zúčastnili návštevy Petržalského domova seniorov. Táto návšteva bola spojená s tanečným vystúpením, prednesom poézie, ale aj so spevom ikonicky známych detských piesní. Celé vystúpenie vyčarilo na tvárach seniorov úsmev, ktorý pretrval až do konca, kedy  boli obdarovaní výkresmi, ktoré pre nich žiaci s nadšením vyrábali na hodinách výtvarnej výchovy. Počas návštevy sa všade naokolo šírila príjemná atmosféra, smiech a potlesk, pri ktorom žiakom poďakoval celý personál, ale aj potešení seniori, ktorí sa už vopred tešili na ich ďalšiu návštevu a za odmenu im rozdali sladkosť. Viac fotografií je v našej galérii.

Prváci predškolákom

Posledný novembrový týždeň venovali naši prváci svojim mladším kamarátom z materských škôl na Holíčskej a Strečnianskej ulici. Zaspomínali si na svoje krásne časy hier a popoludňajšieho spánku, zahrali sa so škôlkarmi a spoločne s nimi vytvorili roztomilé dielka. Ďakujeme predškolákom za návštvevu v našej ZŠ, prvákom za milé privítanie a pomoc pri tvorivých dielňach, pani učiteľkám zo škôlok za doprovod a našim pani učiteľkám za ochotu a čas strávený pri vytváraní takýchto milých dielok:

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Prváci predškolákom

HODINA DEŤOM

9.11.2018 – Jeden deň v roku, kedy sa celé Slovensko v uliciach spája, aby pomohlo deťom vďaka projektu pod názvom Hodina deťom. Je to zbierka na podporu projektov pomáhajúcim deťom a mladým ľuďom na celom Slovensku. Každý rok prepájame tých, ktorí pomoc potrebujú a tých, ktorí ju môžu a chcú poskytnúť.
Aj  vďaka nám a našej škole. Táto zbierka prebieha každý rok aj na našej škole a vo výsledku pomôže väčšiemu počtu detí. Tento rok sumou 41,70 eur.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na HODINA DEŤOM

Oslavy 35. výročia otvorenia našej školy

Naša škola oslavuje 35 rokov od jej otvorenia. Pri tejto príležitosti sme pripravili akademický týždeň, venovaný mnohým výnimočným aktivitám. Imatrikulovali sme našich prváčikov, potešili vystúpeniami dôchodcov, pozvali sme na diskusiu Mohammada Azima Farhadiho – zakladateľa Inštitútu pre migráciu a komunikáciu, venovali sa dobročinnosti – vyzbierali sme pyžamká pre deti v nemocniciach, realizovali sme burzu kníh a hračiek, pripravili sme výnimočnú výstavu fotografií z priebehu života našej školy, popásli sme si oči a chuťové bunky v Deň jablka a oslavy vyvrcholili slávnostnou akadémiou. Atmosféru z tohto slávnostného akademického týždňa môžete vidieť na fotografiách v našej GALÉRII.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Oslavy 35. výročia otvorenia našej školy

S OLO do ZOO

Ako každý rok, aj teraz sa naši žiaci v rámci projektu „S OLO zadarmo do ZOO“ zúčastnili návštevy Bratislavskej zoologickej záhrady. Vďaka zberu papiera a plastov, do ktorého sa škola zapája mohli žiaci zvieratká navštíviť len za symbolické vstupné v podobe mrkvičky, jabĺčka alebo inej pochúťky. Projekt Olománie svojou činnosťou pomáha deťom pochopiť, ako správne hospodáriť s komunálnym odpadom, recyklovať a rovnako sa snaží deťom aj dospelým ukázať, ako chrániť prírodu a správať sa k nej zodpovedne a s rešpektom. Fotografie si môžte prehliadnuť v našej fotogalérii.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na S OLO do ZOO