OZNAM PRE RODIČOV

Poprosím rodičov, aby zaplatili stravné do 20.12.2018 a zároveň si vyzdvihli lístky do 20.12.2018.

S pozdravom, Mgr. Jitka Kochanová, vedúca školskej jedálne.

Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

PRÍĎTE SA ZABAVIŤ !

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na PRÍĎTE SA ZABAVIŤ !

Navštívil nás Mikuláš

6.12., ako býva pekným zvykom, navštívil deti našej školy Mikuláš. Tým deťom, ktoré boli celý rok dobré, rozdal Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom sladké odmeny. Príjemný deň s Mikulášom pokračoval aj v popoludňajších hodinách na mikulášskej diskotéke … Pokračovať v čítaní

Viac galérií | Zanechať komentár

Prváci predškolákom

Posledný novembrový týždeň venovali naši prváci svojim mladším kamarátom z materských škôl na Holíčskej a Strečnianskej ulici. Zaspomínali si na svoje krásne časy hier a popoludňajšieho spánku, zahrali sa so škôlkarmi a spoločne s nimi vytvorili roztomilé dielka. Ďakujeme predškolákom za návštvevu v našej ZŠ, prvákom za milé privítanie a pomoc pri tvorivých dielňach, pani učiteľkám zo škôlok za doprovod a našim pani učiteľkám za ochotu a čas strávaný pri vytváraní milých dielok.
Zaradené v Nezaradené | Zanechať komentár

Oslavy 35. výročia otvorenia našej školy

Naša škola oslavuje 35 rokov od jej otvorenia. Pri tejto príležitosti sme pripravili akademický týždeň, venovaný mnohým výnimočným aktivitám. Imatrikulovali sme našich prváčikov, potešili vystúpeniami dôchodcov, pozvali sme na diskusiu Mohammada Azima Farhadiho – zakladateľa Inštitútu pre migráciu a komunikáciu, venovali sa dobročinnosti – vyzbierali sme pyžamká pre deti v nemocniciach, realizovali sme burzu kníh a hračiek, pripravili sme výnimočnú výstavu fotografií z priebehu života našej školy, popásli sme si oči a chuťové bunky v Deň jablka a oslavy vyvrcholili slávnostnou akadémiou. Atmosféru z tohto slávnostného akademického týždňa môžete vidieť na fotografiách v našej GALÉRII.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Oslavy 35. výročia otvorenia našej školy

S OLO do ZOO

Ako každý rok, aj teraz sa naši žiaci v rámci projektu „S OLO zadarmo do ZOO“ zúčastnili návštevy Bratislavskej zoologickej záhrady. Vďaka zberu papiera a plastov, do ktorého sa škola zapája mohli žiaci zvieratká navštíviť len za symbolické vstupné v podobe mrkvičky, jabĺčka alebo inej pochúťky. Projekt Olománie svojou činnosťou pomáha deťom pochopiť, ako správne hospodáriť s komunálnym odpadom, recyklovať a rovnako sa snaží deťom aj dospelým ukázať, ako chrániť prírodu a správať sa k nej zodpovedne a s rešpektom. Fotografie si môžte prehliadnuť v našej fotogalérii.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na S OLO do ZOO

V knižnici

Žiaci 8.A sa začiatkom novembra zúčastnili tvorivého dopoludnia v knižnici. Zoznámili sme sa s knihou Príbehy na dobrú noc pre rebelky. Nájdeme v nej zaujímavé príbehy žien, ktoré zmenili svet – spisovateliek, umelkýň, vedkýň, aktivistiek, športovkýň. Po krátkej prezentácii knihy sme sa rozdelili do skupín, riešili sme kvízové otázky, vyjadrovali svoje názory a postrehy, pracovali s textami v knihách, vyhľadávali informácie na internete, prezentovali a porovnávali naše nové poznatky, hovorili o tom, čo nás prekvapilo. Téma bola zaujímavá, diskusia živá, posedenie sme si užili a tešíme sa na ďalšie aktivity v knižnici na Prokofievovej.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na V knižnici

Medzinárodný festival animovaných filmov

Žiaci 5. – 8. ročníka sa zúčastnili štrnásteho ročníka Medzinárodného festivalu animovaných filmov. V pásme sme videli 10 filmov z celého sveta a na konci sme dávali svoj hlas najlepšiemu filmu. Všímali sme si hlavnú myšlienku, výtvarné spracovanie, zvukové efekty, celkové stvárnenie príbehu. Po skončení festivalu sa našim ôsmakom podarilo urobiť rozhovor s medzinárodnou porotou festivalu. Členmi poroty boli uznávaní odborníci z rôznych kútov sveta, napr. zo Švédska, Ruska, Japonska, Maďarska, Fínska ale i dvaja slovenskí porotcovia. Predsedníčkou poroty bola Sayoko Kinoshita z Japonska. Rozhovor prebiehal v angličtine a jeho slovenský preklad si môžete prečítať v školskom časopise.
Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Medzinárodný festival animovaných filmov

Bibliotéka

Šiestaci, siedmaci a ôsmaci aj tento rok navštívili knižný veľtrh Bibliotéka. Listovali sme v knihách rôznych vydavateľstiev, zaujala nás beletria i populárno-náučná literatúra, sledovali sme prezentácie kníh na viacerých literárnych pódiách, zapojili sme sa do viacerých didaktických hier či riešenia hlavolamov. A nenechali sme si ujsť ani vystúpenie speváčky Emy Drobnej či herečiek Karin Haydu a Zuzany Vačkovej. Mnohí z nás si domov odnášali peknú knihu a veľa propagačných materiálov. Opäť sme sa presvedčili, že svet kníh je čarovný a že stále platí: Kniha – priateľ človeka.

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Bibliotéka

Jeseň v záhrade

Jeseň, pani bohatá, farbí listy do zlata …. rovnako ako v priestoroch našej školy, kde pani vychovávateľky z ŠKD pripravili prekrásnu výstavu jesenných dielok. Za materiál na tvorbu výstavy srdečne ďakujeme rodičom našich žiačikov. Spoločnými silami vznikla takáto pekná výstava:

Zaradené v Nezaradené | Komentáre vypnuté na Jeseň v záhrade