Daniel Hevier – som Petržalčan

Hrdo vyhlásil spisovateľ, prekladateľ, textár, držiteľ Krištáľového krídla, vzácny človek Daniel Hevier v preplnenom vestibule našej školy. Predstavil nám svoju najnovšiu knihu Stopy vedú do temnoty i jej hrdinu, chlapca Chymerosa. Vznikala zaujímavým spôsobom, lebo mu ju pomáhali tvoriť i deti. D.Hevier je nielen úžasný spisovateľ, ale i skvelý zabávač – presvedčil nás o tom hneď svojou úvodnou piesňou s vtipným textom a vlastným klavírnym sprievodom. A jeho rap nemal chybu! Pri rapovaní mu pomáhali niektorí spolužiaci, ale on bol jednoznačne najlepší. Vtipne a trpezlivo odpovedal na naše zvedavé otázky. Dozvedeli sme sa, že je hrdý Petržalčan,  má rád život,  inšpiráciu nachádza vo všetkom okolo seba,  napísal asi 100 kníh – z toho 60 pre deti,  knihu najdlhšie písal 14 rokov a inú dokázal vytvoriť za dva dni, má rád bryndzové halušky, jeho obľúbená farba je modrá… Zvedavým otázkam nebolo konca. A nakoniec nás čakala autogramiáda a rozhovor do školského časopisu. Prežili sme úžasný deň s úžasným človekom. Vďaka zaň!