KAPITÁN KOTVIČKA

Jeden z novembrových piatkov bol pre našich prváčikov a predškolákov z MŠ Holíčska radostný, zábavný a veľmi príjemný. Navštívil nás totiž náš bývalý žiak, vyštudovaný bábkoherec, ktorý má dnes vlastné divadlo Agape – skvelý Maťo Žák.   Prišiel za nami s predstavením Kapitán Kotvička. A tak sa on sám zmenil na kapitána a my ostatní – škôlkari, prváci, skupinka deviatakov i pani učiteľky sme sa stali jeho námorníkmi na zaoceánskej lodi. Spolu sme sa plavili po šírom svete, aby sme našli najväčší poklad. Na ostrovoch sme plnili rôzne úlohy, učili sme sa námornícky pozdrav a heslo, rátali po anglicky, bubnovali, veľa rozprávali a veľa sa hýbali. A to všetko preto, aby sme ten najväčší poklad našli! A predstavte si, že to neboli ani peniaze, ani drahokamy, ani šperky – tým najväčším pokladom je totiž láska, rodina, kamaráti! Aká krásna atmosféra vznikla, keď sme sa na záver na seba usmievali, držali sa za ruky a hovorili si : „Mám ťa rada, mám ťa rád.“  Maťkovi ďakujeme za kopec zábavy, ale i za hlboké myšlienky, ktoré nám pripomenul. A ďakujeme aj našim prváčikom, lebo ako obecenstvo boli tiež skvelí, zapálení a aktívni.